Sakarya'ya şehit ateşi düştü

Lexmark Fotokopi Sakarya
sakarya masör
6 yıl önce
Hakkari Çukurca'da bölücü terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş'in Sakarya'nın Karasu İlçesi'ndeki evinde yas var. Şehidin 3 ay önce sözlendiği öğrenildi.


1,5 yıldır Hakkari Çukurca'da sözleşmeli olarak görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Hasan Keleş, Çukurca'da bölücü terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit oldu. Hasan Keleş'in şehadet haberi gece saat 02.30'da Karasu Tepetarla Mahallesi'ndeki baba ocağına gelen jandarma yetkilileri tarafından bildirildi. Baba Yaşar, anne Cemile Keleş ve şehidin 6 kardeşi aldıkları acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evinin önüne dev bir Türk bayrağı asıldı. Aile ziyarete gelen yakınlarının ve vatandaşların taziyelerini kabul etti. Şehidin 3 ay önce sözlendiği, belirlenecek bir tarihte ise evlenmeyi planladığı öğrenildi.

Şehidin ağabeyi Burhan Keleş, "Kardeşim 1,5 yıldır Hakkari'de. 1,5 ay önce buradaydı. Makamını biliyoruz, cennete gitti benim kardeşim. 24 yaşındaydı daha, şehit olduğuna inanamıyorum" dedi.

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde  PKKlı teröristlerin hain saldırısında şehit düşen Karasulu Şehit Uzman Çavuş Hasan Keleşi'n cenazesi baba ocağına getirildi.

Çukurca'da dün şehit düşen 8 askerden biri olan Uzman Çavuş Keleş'in naaşı, birliğinde düzenlenen törenin ardından hava yolu ile Cengiz Topel Havaalanı'na getirildi. Şehidin naaşı havaalanından alınarak Karasu ilçesi Tepetarla Mahallesi'ndeki evine getirildi.

Cenazenin eve gelişi sırasında göz yaşları sel oldu.

Şehit Keleş'in cenazesi daha sonra Karasu Devlet Hastanesi morguna götürüldü.
Şehit Uzman Çavuş yarın öğle vakti düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.