Sakaryalı şirket iflas etti

Şirket yemekleri
sakaryalı firmalar
4 ay önce

Türkiye’nin önde gelen dağıtım şirketleri  ile iş ortaklıkları bulunan Sakaryalı Budaksan Enerji Sanayi ve Limited Şirketi'nin iflasına karar verildi.

Ülkede farklı bölgelerde elektrik dağıtım, iletim ve çevre aydınlatma tesis projelerini yürüten, Zorlu Holding, Aksa Holding, Akedaş A.Ş, Cengiz Holding ile iş ortaklıkları bulunan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Serdivan Belediyesi ve Erenler Belediyesi'nin bir çok projesini üstlenen Budaksan Enerji Sanayi ve Limited Şirketi, iflas etti.

Sakarya Asliye Ticaret Mahkemesi, 2004 yılında kurulan  6 şehirde 14 şantiyesi 50 mühendis-teknik personeli ve toplam 500’ü aşan istihdam sağlayan şirketin iflasına karar verdi.

Mahkemenin iflas duyurusu şöyle; "Budaksan Enerji Sanayi ve Limited Şirketi'nin Sakarya Asliye Ticaret Mahkemesi'nin19.07.2022 tarih ve 2022/256 Esas sayılı kararları ile iflâsına, iflasın aynı tarih ve saat 12:05 da açılmasına karar verildiği bildirilmiştir."

Şirketin iflasında işlerini yaptığı Türkiye’nin 21 elektrik dağıtım bölgesindeki altyapı yatırımlarının yüzde 30-35’ini yapan ve 2 bin 500 çalışanı bulunan Yılmaz Elektrik A.Ş'nin iflas etmesinin rol oynadığı ileri sürülüyor.