Sakaryalı judocular Türkiye Şampiyonası vizesini aldı

Karabük ilinde yapılan Ortaokullular küçükler grup müsabakalarında Sakaryalı Judocu Öğrenciler, madalyaları avladı ve Niğde'de yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı

Akdemir Spor Kulübü ve Arifiye HEM

Karabük'de yapılan Ortaokullar Türkiye Şampiyonası Grup Eleme Müsabakalarında boy gösteren Sakaryalı Judocular başarılı sonuçlar ve Türkiye Şampiyonası vizeleriyle döndü. Judo İl Temsilcisi ve Arifiye HEM tecrübeli ve başarılı Antrenörü Bayram Akdemir ile Judo Bölge ve Akdemir Spor Kulübünün genç ve başarılı ismi antrenör Mehmet Şen önderliğinde Akdemir Spor Kulübü ve Arifiye Halk Eğitim Judo sporcuları 2 altın 2 bronz madalya alarak Niğde'de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

AKYAZI BELEDİYESİ

Türkiye şampiyonası grup müsabakalarına 3 sporcu ile katılan Akyazı Belediyesi Judo Kulübü sporcuları 3 madalya ile evlerine döndüler. Akyazı Belediyesi Judo Antrenörü Pınar Batman önderliğinde 32 kiloda Zeynep Serra Üstün ve 36 kiloda Hatice Sıla Tekir Üçüncü, 40 kiloda Irmak Kahveci ikinci oldular. 3 sporcu ile katılan Akyazı Belediyesi Judo Kulübü 3 madalya ile dönerek vize aldı.

KURUCU SPOR KULÜBÜ

Sakarya Judo Bölge ve Kurucu Spor Kulübünün tecrübeli, başarılı Antrenörü Yeliz Kurucu önderliğinde 57kg Sedanur Kolat Grup 3.sü olurken, 26 kg da Mehmet Sezgin'de okullar maçında grup 3.sü olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan isimler oldu.

KARAPÜRÇEK HALK EĞİTİM

MEB Küçükler Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakalarında Sakarya Karapürçek ilçesinden 4 sporcudan 2'si derece almayı başardı. Antrenör Neslihan Can önderliğinde Bayanlar 44 Kg Dilan Karakaş 2. Erkekler 46 Kg'de Emir Uçar 3. oldu.

ŞÜKRAN VE TEŞEKKÜR

Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir, "Sporcularımızı ve onları yetiştiren antrenörlerimizi cani gönülden kutlar, Niğde' de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında başarılar dilerim. Akyazı Belediye Başkanımız, Karapürçek Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğüne, Kurucu Spor Kulübüne destek verenlere, Arifiye Halk Eğitim Müdürlüğü ve Belediyesine atkı ve desteklerinden ötürü şükranlarımı sunar teşekkür ederim" dedi.

DERCEYE GİREN SPORCULAR:

Akdemir Spor Kulübü

28 kg Elifnur DOĞRU 3. +57 kg Mirac Şükran Bayer 3. 34 kg Can Alp FİDANOĞLU 7. 42 Kg Yunus Emre Ferik 7.

Arifiye Halk Eğitim 30 kg Muhamet Yıldırım 1. 38 kg Yunus Yıldırım 1.

Kurucu Spor Kulübü

26 kg Mehmet Sezgin 3.

57kg Sedanur Kolat 3.

Akyazı Belediyesi

32 kg Zeynep Serra Üstün 3.

36 kg Hatice Sıla Tekir 3.

40 kg Irmak Kahveci 2.

Karapürçek Halk Eğitim 44 Kg Dilan Karakaş 2. 46 Kg'de Emir Uçar 3.
6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]