Sakaryalı antrenörün çalıştırdığı Alman takımı yarışlara damga vurdu

Sakaryalı antrenör Engin Erkan'ın da çalıştırdığı SC Neubrandenburg Kano Kulübü'nün sporcuları 30. Brandenburg Kano Yarışları'nda 7 altın, 8 gümüş ve 3 bronz madalya alarak yarışlara damga vurdu.

Milli sporculuğunun ardından SAÜ BESYO Bölümü'nden mezun olan ve halen yüksek lisansına devam eden Sakaryalı Engin Erkan, Almanya'da SCN Neubrandenburg Kano Kulübü'nde antrenörlük görevine getirildi.

Erkan, kulüpte diğer antrenörler Lisa Schiffer, Clemens Paarmann ve Matthes Scheffler ile birlikte  sporcuları sezona hazırladı.

Erkan'ın ilk sınavı olan 30. Brandenburg Kano Yarışları'nda sporcuları madalyaları topladı.

29 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen yarışlara Almanya genelinden 52 farklı kulüpten 647 sporcu katıldı.

Erkan'ın kulübü, sezonun ilk yarışmasına hızlı bir giriş yaparak Yıldızlar ve Gençler kategorisinde yarışmayı toplamda 7 Altın, 8 gümüş, 3 Bronz madalya ile tamamladı.

Türkiye'yi Avrupa'da en iyi şekilde temsil etmek istediğini söyleyen Kano Antrenörü Engin Erkan; "Yarışmalar için iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Yarışma bizim için çok iyi geçti. Alınan bu güzel sonuçlarla birlikte motive olan sporcular yıl içerisinde yapılacak olan uluslararası yarışmalarda ve Almanya şampiyonasında kulüplerini, ülkelerini başarıyla temsil etmek istiyor. Başarıda bize desteğini esirgemeyen Federal Spor üs Başkanı ve Olimpiyat üssü Antrenörü Lisa Schiffer'ın da payı büyük. Kendisine desteklerinden dolayı teşekkür borçluyuz."
 

9 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]