Sakarya'daki gaziler Şehitler Tepesi'nde nöbet tuttu

Lexmark Fotokopi Sakarya
Sakarya
5 yıl önce
Sakarya'daki Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği üyesi bir grup gazi, ellerinde bayraklarla Şehitler Tepesi'nde 44 şehit için 2 saat boyunca nöbet tuttu.

Saat 11.00 sıralarında Şehitler Tepesi'ne gelen gaziler, patlamanın olduğu yere karanfil bıraktı, şehitler için dua etti. 'Polisimizin yanındayız' yazılı bir pankart açan gaziler adına Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Muzaffer Coşkun bir basın açıklaması yaptı. Sakarya'dan geldiklerini kaydeden Coşkun,"Şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. Türk milleti olarak bütün dünyaya karşı tek yürek olmamızı istiyoruz" diye konuştu. Gaziler, yaptıkları duaların ardından patlamanın olduğu yerde kimi tüfeğiyle kimi de elinde bayrağıyla 2 saat boyunca nöbet tuttu.

"KOŞA KOŞA HAİNLERLE SAVAŞMAYA GİDERİZ"


Öte yandan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Avcılar Şubesi'ne bağlı bir grup da Şehitler Tepesi'ne kırmızı karanfil bıraktı. Burada grup adına bir açıklama yapan Kıbrıs Gazisi Nurettin Ağaoğlu da "Biz savaş gazisiyiz. Kıbrıs'ta savaştık. Biz, böyle kahpelik görmedik. Bu kadar kahpe insanlık dışı düşman olmaz. Biz esir de aldık, karşılıklı da savaştık fakat arkadan kimseyi vurmadık. Kimseye işkence etmedik, eziyet yapmadık. Türk milleti kadar kutsal bir millet yoktur. Yalnız, PKK, DEAŞ ile değil dünya ile uğraşıyoruz. Biz bunun da üstesinden geleceğiz. Şu an görev verilsin bütün arkadaşlarımızla koşa koşa bu hainlerle savaşmaya gideriz" diye konuştu.