Sakarya'da 3 mahalle yabancı ikametine kapatıldı

İngilizce Kursları, yabancı dil kursları, yurtdışı eğitim danışmanlığı
İngilizce Kursları, yabancı di…
Sakarya Kyocera Bayii
Sakarya 3D Yazıcı
2.el sütlük dolabı sakarya
2.el sütlük dolapları sakarya

Göç İdaresi Başkanlığı, 781 mahallenin daha yabancı ikametine kapatıldığını duyurdu. Yabancı ikametine kapatılan yerler arasında Adapazarı ve Sapanca'dan 3 mahalle bulunuyor.

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Başkanlığı, 781 mahallenin daha geçici koruma kaydına, uluslararası koruma kaydına, ikamet iznine, geçici koruma veya uluslararası koruma ile ikamet izni çerçevesindeki yabancıların ikamet ili değişikliği yapılması işlemlerine kapatıldığını açıkladı.

YABANCI İKAMETİNE KAPATILAN MAHALLE SAYISI 1169 OLDU

Göç İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ikamet iznine kapatılan mahalle sayısının 1169'a çıktığı belirtildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:


“Ülkemizde çeşitli bölgelerdeki yabancı yoğunluğu göz önünde bulundurularak Bakanlığımızca daha önce belirli illerimizdeki 781 mahalle yeni doğan ve çekirdek aile birleşimi dışında geçici koruma kaydına, uluslararası koruma kaydına, ikamet iznine, geçici koruma veya uluslararası koruma ile ikamet izni kapsamındaki yabancıların ikamet ili değişikliği yapılması işlemlerine kapatılmıştır"

Öte yandan kararla birlikte Adapazarı Tığcılar, Sapanca İlmiye ve Kurtköy Dibektaş Mahalleleri yabancı ikametine kapatıldı. 

1 / 1