Sakarya'da 2 Plaja Mavi Bayrak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mavi Bayrak’ta Türkiye’nin, 2022 yılında da zirvedeki yerini koruduğunu ve ödüllü plaj sayısını bu yıl yine artırdığını bildirdi.
İspanya ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'nin,  dünyanın en çok Mavi Bayraklı 3'üncü ülkesi olarak, 2022 yılında da yerini başarıyla koruduğunu dile getiren Bakan Ersoy, ödüllü plaj sayısının da 531'e yükseldiğinin müjdesini verdi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 2023 yılında plaj sayısında, uluslararası Mavi Bayrak uygulaması yapan ülkeler arasında dünya birinciliğini hedeflediklerinin altını çizdi.
Türkiye'de bu yıl 24 marina ve 15 turizm teknesi ile 5 bireysel yat Mavi Bayrak ödülü almaya hak kazandı. Bursa'daki İznik Gölü'nde bulunan İnciraltı Halk Plajına da ilk kez bu yıl Mavi Bayrak ödülü verildi. Mavi Bayraklı plaj sayıları Antalya'da 229'a, Muğla'da 111'e, Mersin'de 11'e, Kırklareli ve Sakarya'da 2'ye yükseldi.
İzmir, Balıkesir, Samsun, Çanakkale, Kocaeli, Bartın, İstanbul, Ordu ve Van illerinde ise geçtiğimiz yılın rakamları korundu.
Sakarya'daki mavi bayraklar Karasu'daki 2 plajda bulunmaktadır. Biri, Karasu 32 Evler Plajı, diğeri ise Sahil Park Plajı Sakarya'nın mavi bayrak ödüllü plajlarıdır.
 

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]