Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Sakarya Polis Haftası Satranç Turnuvası İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya nın ilk hamlesi ile başladı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, “ Sakarya Polis Haftası Satranç Turnuvası” düzenledi. Adapazarı Lütfü Yaman Spor Salonunda 4 kategoride düzenlenen turnuvada, 250 sporcu yarışıyor.
Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Berkay Çelik, İl Emniyet Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, Satranç Federasyonu temsilcileri, veliler ve çok sayıda polis memuru katıldı.
Sakarya Polis Haftası Satranç Turnuvası  İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’nı  ilk hamlesi ile başladı. Kaya, sporculara bir süre sohbet ederek, onlara başarı diledi.
Sakarya İl Emniyet Müdürü Kaya yaptığı konuşmada ; “ Türkiye Satranç Federasyonumuzun 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu, Sakarya Polis Haftası Satranç  Turnuvası vesilesiyle bu turnuvayı düzenleyen ve katkıda bulunan, katılan siz değerli çocuklarımıza ve değerli velilerimize teşekkürü borç bilirim. Bu turnuvanın organize edilmesi bizim için ayrı bir anlam taşıyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarla Türk Polis Teşkilatı'nın bir kaynaşması aracı olarak gördük ve bundan çok memnun olduk.
Düşünce ve düşünme yetisi, insanları diğer varlıklardan ayıran çok önemli bir meziyet. Bu sporda düşünceyi disipline eden, onu geliştiren bir faaliyet. Burada bu güzel tabloyu gördüm de ben gerçekten çok mutlu oldum. Bu kadar çocuk, kötü bir alışkanlığa kapılmadan en azından bunu önlemek amacıyla sessiz bir şekilde sadece işine, yapmış olduğu yarışmaya konsantre olmuş. Bu da bu sporun ne kadar önemli bir amaca hizmet ettiğini gösteriyor. Satranç, zaman içinde sabırlı ve düşünceli olmayı öğretir. Satranç planlama, seçenekleri değerlendirme, imgeleme, odaklanma, analiz, öngörü ve kuramsal düşünme gibi becerilerinin gelişmesine de yardımcı olmaktadır. Sevgili çocuklar; burada kazanan ya da kaybeden yok. Burada biz 250 kişiye peşinden kazanmış ve ben hepimizi galip ilan ediyorum. Hepinize tekrardan hayatta başarılar, mutlulukların güzelliklerin sizin olmasını diliyorum ve siz değerli  ailelere de  saygılar sunuyorum. “ dedi.
Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Berkay Çelik yaptığı konuşmada ; “ Sakarya’mızın huzuru için gece gündüz çalışmayı sürdüren, güven ve huzuru tesis eden, ihtiyaç duyduğumuz her anımızda yanımızda olan polislerimize teşekkür eder, 
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. yıldönümünü kutluyorum. Bu Turnuvayı Polis haftasına özel yaptık. Rekor sayıda katılım oldu. Aynı zamanda sporcu kimliği ile de çocuklara ve gençlere örnek olan, Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Sakarya İl Emniyet Müdürümüz  Fatih Kaya ‘ya ve tüm Sakarya Emniyet Teşkilatına katkılarından dolayı teşekkür ediyor, tüm sporculara başarılar diliyorum.” dedi.

1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle