Sakarya’dan Afrin’e 11 Tır İnsani Yardım

Sakarya İHH Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütlerinden kurtarılan bölgelerde yaşayan ailelere gıda kolisi, un, makarna, yağ, kumanya, bakliyat, su, çay, şeker, kıyafet, çocuk paketi ve hijyen kiti yardımı ulaştırdı.

Sakarya İHH ekipleri, Afrin’deki mağdur ve mazlum ailelere Sakaryalı hayırseverlerin yardımlarından oluşan 275 tondan oluşan 11 tır insani yardım malzemesini ulaştırdı.

İHH Suriye Çalışmaları yardım dağıtma çalışmalarının yapıldığı köylerde ailelerin zor durumda olduğunu belirten Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; Terör örgütünden temizlenen bölgelerdeki ailelerin bir çoğunun evine aylardır yiyecek girmediğini, savaşın yanı sıra hastalık, yokluk ve soğukla boğuştuklarını ifade etti.

Aydın, Sakarya İHH olarak savaşın en başından bugüne yaklaşık 250 tır insani yardım malzemesini Suriye’ye ulaştırdık. Sadece 2018 yılında ilk 3 ay dolmadan 20’den fazla tır uğurladık. Bu tırların 11 tanesi Afrin bölgesine gönderildi. Afrin’e yardım kampanyamız devam ediyor.

Afrin’de zulümden terörden kurtulan mağdur ve mazlumlar için yardım etmek isteyen hayırsever halkımız Yeni Cami civarındaki dernek merkezimize ya da Orhan Camii yanındaki Bağış Kabul Merkezimize gelerek makbuz karşılığı bağış yapabilir. Banka ya da internet aracılığı ile de yardımlarını ulaştırabilirler şeklinde konuştu.
İlk yardım eğitimi
sakarya hikaye kitapları
4 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]