"Sakarya’da 80 Milyon TL’lik fındık desteği"

Fındık, Fındık Kabuğu, Kabak Çekirdeği, Ay Çekirdeği Ticareti
Fındık, Fındık Kabuğu, Kabak Ç…
Fındık
Sakarya ders kitapları
4 yıl önce
Tarım sektörü ve politikalarına dair katıldığı programda konuşan Milletvekili Yavuz, “Sakarya’da fındık desteği geçtiğimiz yıl 80 Milyon TL’ydi. Türkiye’ye baktığımızda ise bu rakam 800-900 Milyon TL’lere ulaşıyor” dedi. 

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ali İhsan Yavuz, ulusal yayın yapan kanalda tarım sektörüne dair önemli açıklamalarda bulundu. Son açıklanan büyüme rakamlarında tarım’ın da büyük önem arz ettiğini aktaran Milletvekili Yavuz, “Türkiye’nin büyüme rakamlarında tarım, çok itici güçlerden biri. Sakarya’da da durum böyle. Tarımda desteklerimiz devam ediyor. Bakın sadece Sakarya’da fındık desteği geçtiğimiz yıl 80 Milyon TL’ydi. Türkiye’ye baktığımızda ise bu rakam 800-900 Milyon TL’lere ulaşıyor. Ülke tarımında üretimde modern teknolojiler kullanarak ürünlerde çeşitlilik sağladık. Modern sulama teknikleri, arazi tapulaştırma sorunlarını da zamanlar çözdükçe ülkemizin tarımsal kalkınması daha da ivme kazanacak” diye konuştu.

Tarımda gelen her talebe önem verdiklerini hatırlatan Milletvekili Yavuz, “Bugüne dek milletimizden gelen her talebe önem verdik. Tarımla ugrasan kesimlerimiz biraz daha desteğin olmasını elbette bekliyor, bizler de onların sesi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tarımla uğraşan kesimlere destek olmak, sorunlarına kulak vermek bizim boynumuzun borcudur” dedi.