Resmi Plakalı Araçla Pirinç Alan Memura Uyarı Cezası

Adapazarı'nda, Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) resmi plakalı araçla pirinç almaya gelen bir memura, uyarı cezası verilmesi kararlaştırıldı.

Olay, 2 hafta önce meydana geldi. Ucuz pirinç satışının yapıldığı Adapazarı TMO'ya Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'ye (TEİAŞ) ait 54 EH 847 plakalı resmi araçla pirinç almaya gelen Güvenlik Şefi Nuri B.'ye kurum tarafından uyarı cezası verilmesine karar verildi.

TEİAŞ Sakarya Grup İşletme Şefi Hikmet Duran, olayı televizyonlarda izledikten sonra inceleme yaptıklarını belirterek, "Kurumumuza ait resmi plakalı aracın TMO'dan pirinç alırken görüntülenmesinin ardından inceleme başlattık. Güvenlik şefi ile görüştük. Göreve giderken TMO'ya uğradıklarını ve pirinç aldıklarını ifade etti. Ancak burada taşıt kanununa muhalefet söz konusu değil. Çünkü araç görevli olarak dışarı çıkmış. Bu nedenle 657 sayılı Devlet Kanunu kapsamındaki disiplin suçlarından dolayı 'Vakaya uygun hareket etmemek' maddesine istinaden uyarı cezası verdik. Ceza talebini genel müdürlüğümüz ile Sakarya Valiliği'ne gönderdik. Onaylanırsa dosyasına koyacağız" dedi.
15 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]