Resim Öğretmeni İlk Kişisel Resim Sergisini Açtı

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde resim öğretmenliği yapan Erhan Ayhan ilk kişisel resim sergisini düzenlenen törenle açtı.

Adapazarı Dr. Nuri Bayar İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı ve resim öğretmeni Erhan Ayhan, ilk kişisel resim sergisini deprem müzesinde yapılan bir kokteylle açtı. Törene Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Dr. Nuri Bayar İlköğretim Okulu Müdürü Aysel Çelikörs ve Ayhan'ın öğretmen arkadaşları katıldı.

İlk resim sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Ayhan, "Sergide yer alan resimlerde 3 ana tema var. Kapalı mekanda kadın, natürmort ve soyut temaları işledim. Sergide 45 resim yer alıyor. Beni bu mutlu günümde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı ise, Erhan Ayhan'ın sanatsal çalışmalarının kendilerini gururlandırdığını belirterek, "Bu sergilerin sayısının artırılmasını diliyorum. Yaptığı resimlerin gururunu taşırken başkalarının bu resimleri izlemesi, takdir etmesi bir sanatçı için çok önemli. Yaptığı bu resimlerde eşinin de desteği olduğuna inanıyorum. Başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.

Kişisel resim sergisinin kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Dr. Nuri Bayar İlköğretim Okulu Müdiresi Aysel Çelikörs ve resim sanatçısı Erhan Ayhan'la birlikte keserek serginin açılışı yapıldı. Daha sonra hep birlikte resim sergisi gezilerek tek tek resimlere bakıldı.

Erhan Ayhan'ın kızı ve arkadaşları da kemanla birlikte birbirinden güzel müzikleri çalarak resim sergisine gelenlerin kulaklarına ve gönlülerine güzel bir müzik ziyafeti verdiler. Sergi, Haziran sonuna kadar açık kalacak.
14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]