Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Rehabilitasyon Merkezleri Ankara’da Buluştu

Özel Eğitim Kurumları Derneğinin 8. Olağan Genel Kurulu Necmettin Erbakan Kongre Merkezinde 7 Bölge ve 81 İlin katılımıyla gerçekleşti.

Özel Eğitim Dernekleri Sakarya il başkanı Özkan Güler, "Özel gereksinimli bireylerimize ve ailelerimize daha iyi hizmet vermek için 3 gün boyunca Ankara’da çalışmalar yaptık. Başta genel başkanımız Yunus Kılıç’a, kurullara seçilen tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Sakarya’daki rehabilitasyon merkezleri adına Özel Özel Eğitim Dernekleri Sakarya il başkanı Özkan Güler ve heyeti, federasyonun 81 il başkanı ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisini ziyaret ederek ilimizin vekilleri Ak Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan ATABEK, Chp Grup Başkanvekili Engin ÖZKOÇ ve İyi Parti Mali işler Başkanı Ümit DİKBAYIR’a federasyonun sektör ile alakalı hazırladığı dosyayı teslim etti.

KURUMLAR MADDİ SIKINTILAR YAŞAMAKTA

Kurumların yaşadığı maddi sıkıntılar ile alakalı dosyayı vekillere takdim eden Güler, 2022 yılı için destek istedi. Güler yaptığı açıklamada, "Türkiye de bugün itibari ile  3017 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin olduğunu bu merkezlerde 472 bin Özel birey eğitim görmekte ve 47 bin personel istihdam edilmektedir. Bugüne kadar 800 bin Engelli bireyin Rehabilitasyon eğitimleri sona erdirildi ve topluma kazandırılarak büyük işler başarıldı. 2006 yılında Asgari ücretle aynı seviyelerde alınan öğrenci başı ücret her yıl asgari ücret ve enflasyona ezdirilmektedir. 2021 yılına gelindiğinde öğrenci başı ücret 7.2 kat asgari ücretin altında kalmıştır, böyle devam etmesi durumda kurumların ayakta kalması imkansızdır." ifadelerini kullandı.

1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle