Postaların kahvehaneye bırakılmasına vatandaşlardan tepki

8 yıl önce
Akyazı ilçesine bağlı Altındere beldesinde yaşayan vatandaşlar kendilerine gelen postaların PTT tarafından kahvehaneye bırakılmasından şikayet ederek postalarının adreslerine bırakılmasını istediler.

Akyazı ilçesi Altındere beldesi sakinleri kendilerine gelen postaların kendilerine değil de mahalle kahvesine bırakılmasından şikâyetçi. Belde sakinlerinden Sami Yemeneci ,“Bize gelen postalar mahalle kahvesine bırakılıyor. Herkesin özel postası olabilir, kahveye bırakılması yanlış bir uygulamadır” dedi. Yemeneci olayın daha öncede basında geniş yer bulduğunu ve uygulamanın halen değişmediğini de sözlerine ekledi.

Konuyla ilgili Akyazı PTT yetkilileri ise, “PTT Genel Müdürlüğünden gelen talimata göre Altındere beldesi köy statüsündedir. Bu nedenle Altındere beldesinde merkez mahalle muhtarı ile yapılan görüşme sonucu gelen postalar muhtarın belirlediği bir kahvehanede toplanmaktadır. Ayrıca kahvehanede toplanan postalar sadece adi posta olarak adlandırdığımız postalardır yani özel gönderilen tebligat gibi postalar kahvehaneye bırakılmamaktadır. Bu uygulama sadece Altındere’de değil Türkiye genelinde kös statüsünde olan her yerde aynı şekilde uygulanılmaktadır” açıklamasında bulundular.