Patlayan fabrikanın arazisi icradan satılık

Geyve'ye 9 yıl önce patlamada yerle bir olan havai fişek fabrikasının arazisi icra yoluyla yeniden satışa çıkarıldı.
 
Geyve Gazi Süleymanpaşa Mahallesi'nde bulunan 2013 yılındaki patlamada sonrasında bir daha izin verilmeyen 26 adet tek katlı havai fişek ve oyuncak fabrikasına ait bina ve arsası Geyve İcra Dairesi tarafından iki yıl önceki fiyatıyla 23 milyon 600 bin TL bedelle satışa çıkarıldı.
 
Geyve'de 30 Haziran 2013'de meydana gelen patlamada, 300 kişinin çalıştığı fabrika binalarının büyük bir bölümü yıkılmış fabrika kullanılmaz hale  gelen havai fişek fabrikası Kasım 2020'de yine icradan satılığa çıkartılmıştı.

 Geyve İcra Dairesi tarafından yayınlanan icra ilanına konu olan havai fişek fabrikasındaki patlama sonrasında çevresinde bulunan ev ve işyerlerinin de hasar gördüğü fabrikanın yeniden inşaatı için yapılan girişimlere Geyve halkı ve dönemin valisi Mustafa Büyük karşı çıkınca fabrika sahibi olan Arif ve Mustafa Coşkun kardeşler yatırımlarını il dışına kaydırmak zorunda kaldı.

Fabrika sahibi Arif Coşkun, yaptığı açıklamada Geyve'deki fabrikaların izin verilmemesinden dolayı kendisinin Niğde ilinin Kemerhisar ilçesinde satın aldığı 550 dönüm arazi üzerine fabrika kurduğunu kardeşi Mustafa Coşkun'un ise Sivas'a taşınarak burada fabrika kurduğunu söylemişti. 

11 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]