Patlayan fabrikanın arazisi icradan satıldı

4 ay önce

Geyve'ye 9 yıl önce patlamada yerle bir olan havai fişek fabrikasının arazisi icra yoluyla satıldı. Araziyi Geyveli Dişli ve Tekin aileleri satın aldı.

 Geyve İcra Dairesi tarafından yayınlanan icra ilanına konu olan havai fişek fabrikasındaki patlama sonrasında çevresinde bulunan ev ve işyerlerinin de hasar gördüğü fabrikanın yeniden inşaatı için yapılan girişimlere Geyve halkı ve dönemin valisi Mustafa Büyük karşı çıkınca fabrika sahibi olan Arif ve Mustafa Coşkun kardeşler yatırımlarını il dışına kaydırmak zorunda kalmıştı.

Fabrika sahibi Arif Coşkun, yaptığı açıklamada Geyve'deki fabrikaların izin verilmemesinden dolayı kendisinin Niğde ilinin Kemerhisar ilçesinde satın aldığı 550 dönüm arazi üzerine fabrika kurduğunu kardeşi Mustafa Coşkun'un ise Sivas'a taşınarak burada fabrika kurduğunu söylemişti.

Geyve Gazi Süleymanpaşa Mahallesi'nde bulunan havai fişek ve oyuncak fabrikasına ait bina ve arsası Geyve İcra Dairesi tarafından satışa çıkarıldı. Arazi için 23 milyon lira bedel biçildi.

Geyve Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen icra satışında araziyi Geyve'nin tanınmış ailelerinden İbrahim Dişli ve Yücel Tekin ortaklığı 30 milyon 798 bin liraya aldı.