Patlamada oğlunu kaybeden babaya dava açıldı

adapazarı dava
dava
Patlamada oğlunu kaybeden babaya dava açıldı

Hendek'teki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada oğlunu kaybeden babaya fabrika sahibinin avukatının  suç duyurusu üzerine 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Hendek’te 3 Temmuz 2020’de Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda patlama yaşandı. Patlamanın sesini duyup olay yerine koşanlar arasında Muammer Yılmaz, eşi ve iki kızı da vardı. 26 yaşındaki oğlu Halis Yılmaz fabrikada çalışıyordu, cep telefonunu defalarca arıyor ama yanıt alamıyorlardı. Yanan fabrikadan fırlayan havai fişekler gökyüzünde ışıklar saçıyor, onlar feryat ediyordu.

Muammer Yılmaz, oğlundan bir iz bulmak için fabrikanın enkazında koşturdu.

İki gün sonra Muammer Yılmaz’a ölen 7 işçiden birinin oğlu olduğu söylendi. Muammer Yılmaz o günü anlatırken “Ben oğlumu 18 kemik aldım” diyecekti.

Dava sonucunda fabrika sahibi Yaşar Coşkun bilinçli taksirle ölüme sebebiyetten 16 yıl hapis cezası aldı. Kısa süre sonra acılı baba Muammer Yılmaz’a ifade vermek için çağrı kağıdı geldi.

Karakola gitti. Fabrika sahibinin avukatı, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Muammer Yılmaz’dan şikayetçi olmuştu. Savcılık soruşturmasını tamamladı ve acılı babaya “Kamu görevlisine hakaret’ suçundan iddianame düzenlendi. Sakarya Ferizli Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede Muammer Yılmaz’ın 1 yıldan 2 yıla kadar hapsi isteniyor.