Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Özkahraman: "Diğer Belediyelere Örnek Oluyoruz"

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, ilçedeki tarihi evlerde yapılan restorasyon çalışmalarının diğer belediyeler için örnek oluşturduğunu söyledi.

Çorum'un Oğuzlar ilçesi Belediye Başkanı Ali Uyanık ile Düzce'nin Akçakoca İlçesi Belediye Başkanı Fikret Albayrak, belediye meclis üyeleri ile birlikte Taraklı'da restorasyonu yapılan tarihi evleri gezdi. Taraklı Belediye Başkanı Özkaraman, misafir belediye başkanları ve meclis üyelerine ilçeyi gezdirerek yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İlçeyi gezen Oğuzlar Belediye Başkanı Uyanık, kendi ilçelerinde de koruma altına alınmış ve restorasyonu yapılacak evler olduğunu belirterek, "Restorasyon çalışmaları ile ilgili Taraklı Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmaları yerinde görmek için belediye meclisi üyelerimizle beraber Taraklı'ya geldik." dedi.

Akçakoca Belediye Başkanı Albayrak ise ilçelerindeki tarihi evlerin restorasyonu ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ifade ederek şunları söyledi: "Akçakoca'da başladığımız restorasyon çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Ayrıca Tarihi Kentler Birliği'ne üye olmak istiyoruz. Taraklı Belediyesi tarafından restorasyon çalışmalarını yerinde inceleme gereği duyduk. Taraklı kısa sürede bu konuda çok başarılı adımlar atmış. Akçakoca'da da bu uygulamaları gerçekleştireceğiz."

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, ilçedeki tarihi evlerde yapılan restorasyon çalışmalarının diğer belediyeler için örnek oluşturduğunu kaydetti.

14 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle