Otomobilin çarptığı at, telef oldu

Telef Kovaları
7 yıl önce
Sakarya’da bir otomobilin çarptığı at telef olurken, yola savrulan ata çarpmamak için aniden duran bir otomobil ise zincirleme trafik kazasına sebebiyet verdi. 1 kişinin yaralandığı kazada 7 araçta maddi hasar meydana geldi.

Kaza, akşam saatlerinde Adapazarı ilçesi Sakarya Caddesi Dörtyol mevkiinde meydana geldi. Bilal S. idaresindeki 54 B 5595 plakalı otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan at arabasına arkadan çarptı. Çarpma sonucu at telef olurken, sürücü Bilal S. ise yaralandı. Yolda seyir halinde olan başka bir otomobil ise çapmanın şiddetiyle yola savrulan atı fark ederek çarpmamak için aniden durunca zincirleme trafik kazası meydana geldi. Kazada biri kamyonet 7 araç arka arkaya çarpışırken, araçlarda maddi hasar oluştu. At arabasının sahibi kazadan sonra olay yerinden kaçarken, yaralanan sürücü ise 112 acil ekipleri tarafından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yolda kaza olduğunu görünce yaralı olma ihtimaline karşı durduğunu anlatan Şükrü Demir isimli şoför, “Ben durduktan sonra arkamdan gelen bana vurdu. O ona o ona diyerek gitti. Biz kendi telaşımızda iken at arabasını götürmüşler” dedi.

Kazada telef olan at ise belediye ekiplerince yoldan kaldırılırken, polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.