Otizmli çocuklar anneler gününü böyle kutladı

Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projelerinde anneleri unutmadı.

Otizmli çocuk sahibi olan anneleri mutlu etmek, motivasyonlarını yükseltmek için birlik olan Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri “Dünya Anneler Günü” dolayısıyla otizimli çocukların anneler gününü kutladılar.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencileri Sosyal Sorumluluk Yönetimi dersi kapsamında “Annelerin Farkındayız, Onların Yanındayız” sloganı ile Otizmli Çocukların Eğitim Merkezi olan OÇEM’ de etkinlik düzenledi.

Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Sosyal Sorumluluk Yönetimi Dersi Hocası Öğr. Gör. Serpil ÇİĞDEM ve Öğr. Gör. Dr. Emine BALCI katıldığı etkinlik OÇEM Müdür Yard. Yeşim BER ŞAKAR’ ın konuşması ile başladı. Müdür Yard. ŞAKAR, konuşmasına projeleri ile annelere hayat veren Sapanca MYO öğrencilerine teşekkürü ile başlayıp annelerin ne kadar büyük bir sorumluluk altında olduğunu, ne kadar sabırlı olduğunu ve onların ne kadar özel olduğunu söyledi. Öğretim Görevlisi Serpil ÇİĞDEM tüm annelere katılımlarından dolayı teşekkürünü dile getirdi. Annelere çocukların yer aldığı projenin bir parçası olan slayt gösterisi izletildi. Öğretim Görevlisi Doktor Emine BALCI, OÇEM Müdür Yardımcısı Yeşim BER ŞAKAR’a katkılarından ve projeye desteğinden dolayı Teşekkür Belgesi takdim etti.

Ardından Halkla İlişkiler öğrencilerinin hazırladığı özel günün ikramlarına geçildi. Yemek, pasta ve içecekler annelere servis edildi ve gün boyu annelerle birlikte olan öğrenciler onların moralini artırmak için yine Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinin hazırladığı canlı müzik eşliğinde hep birlikte şarkılar söyleyerek oyunlar oynadılar.

Etkinliğin sonlarına gelirken katılım sağlayan tüm annelere özenle hazırlanan çiçek ve yine onlara özel bardaklar hediye edildi. Proje grubu öğrenciler annelerle teker teker sohbet etti. Otizmli çocuk sahibi anneler yapılan etkinlik sonrası böylesine eğlenceli ve moral verici anneler günü etkinliğini yaşattıkları için Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü hocalarına ve öğrencilerine çok teşekkür ettiler.
4 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]