"OSB'lere kalifiyeli eleman yetiştirilecek okullar..."

iş ilanları eleman arayanlar
9 yıl önce
AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Organize Sanayi Bölgelerine (OSB) kalifiyeli eleman yetiştirebilecek okulların açılması gerektiğini söyledi.

Çelik, Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, AKP İlçe Başkanı Ramazan Karakaş ile Söğütlü OSB\'deki fabrikalarda incelemelerde bulundu. Yaptığı açıklamada, fabrika kuran sanayicilerin çalıştıracakları elamanların kalifiyeli ve eğitimli olmasını istediğini ifade etti.

Fabrikalara alınan iş makinelerini herkese teslim etmenin doğru olmadığını dile getiren Çelik, "Sakarya bir sanayi şehri olma yolunda ilerliyor. OSB\'lerde kurulan fabrikalarda sanayiciler mutlaka kalifiyeli elaman ister. OSB\'lere kalifiyeli eleman yetiştirebilecek okulların açılması gerekiyor. Söğütlü OSB\'nin içinde mesleki eğitim okulunun açılması öğrencilerin fabrikalarda staj yapmalarını ve yetişmelerini sağlar. İş adamlarının katkısıyla bu okulların yapılması için çalışmalara en kısa zamanda başlamalıyız" diye konuştu.

Özcan da ilçede OSB\'de mesleki eğtim okulunun açılması ile çevre ilçelerdeki öğrencilerin de faydalanacağını belirterek, bu doğrultuda imkanlarını kullanacaklarını kaydetti.