Ortaokul öğrencilerinden bayrak sergisi

Adabilim Ortaokul öğrencileri tarafından Sosyal Bilgiler komisyonunun çalışmasıyla hazırlanan “Tarihteki 16 Türk Devleti ve Bayrakları” isimli resim sergisi okulun fuaye alanında görücüye çıktı.

Hafta boyunca açık olacak sergi alanındaki çalışmalar velilerin ve okulu ziyaret eden misafirlerin büyük beğenisini topladı. Sergideki resimlerde tarih boyunca kurulmuş olan bağımsız 16 Türk devletinin bayrakları ve kısa geçmişleri yer alıyor. Sergide yer alan bayrakların tamamı öğrencilerin Görsel Sanatlar dersindeki bireysel çalışmaları ile meydana geldi.

Sergi ile ilgili konuşan Adabilim Okulları Sosyal Bilgiler öğretmeni “Tarihte birçok devlet kuruldu yıkıldı. Türk milleti de onlarca imparatorluklar, devletler, geçici bağımsız hükümetler ve beylikler kurdu. Bilindiği üzere bu 16 Türk devleti Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldız ile temsil edilmekte. Bizde derste işlediğimiz bu konuyu öğrencilerimizde daha kalıcı hale getirmek amacıyla böyle bir sergi oluşturduk. Çok da verimli oldu. Velilerimizin ve misafirlerimizin beğenisini kazanan sergimize ilgi duyan herkesi bekliyoruz” dedi.
5 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]