Ormandan kestane toplayan 2 kişiye 173'er lira para cezası

Kişiye özel telefon kılıfları
para kemeri
6 yıl önce
 Geyve İlçesi'nde ormandan 150 kilo kestane toplayan 35 yaşındaki Ş.Ş. ile 28 yaşındaki E.B.'ye izinsiz kestane toplamaları nedeniyle 173'er lira idari para cezası kesildi.

Geyve Maksudiye Mahallesi'nde yaşayanlar, bir süre önce mahallelerine gelenlerin ticari amaçlı olarak kestane toplamalarına tepki göstererek, ormana giden yolu ulaşıma kapatmıştı. Jandarma ekipleri yolu ulaşıma açarken, kestane toplamaya gelenleri geri çevirdi. Maksudiye Mahalle Muhtarlığı, Geyve Orman İşletme Şefliği'ne bölgelerindeki kestaneleri kilosu 17 kuruştan satın almak için başvuruda bulundu. Orman İşletme Şefliği, Maksudiye Mahalle Muhtarlığı'nın isteğini kabul ederken, mahalle sınırları içerisindeki ormanlık alanlardaki kestanelerin toplanması mahalle halkına kaldı.

Jandarma ekipleri de dışarıdan gelerek 150 kilo kestane toplayan Ş.Ş. ile 80 kilo kestane toplayan E.B.'yi yakaladı. İki kişi jandarma tarafından idari yaptırım kararı uygulanması için Geyve Orman İşletme Şefliği'ne teslim edildi. 2 kişiye, Orman Kanunu'na muhalefetten izinsiz kestane toplamaları nedeniyle 173'er lira idari para cezası kesildi. El konulan kestaneler ise Maksudiye Mahalle Muhtarlığı'na teslim edildi.