Okuma Yazma Bilmeyenler Bu Kurslara Akın Ediyor

Serdivan Halk Eğitimi Merkezi’nce I. ve II. Kademe Okuma Yazma Kursları başladı.

İlköğretim çağı dışına çıkmış ve çeşitli nedenlerle okur-yazar olamamış yetişkinlere yönelik açılan okuma-yazma kursları büyük ilgi görüyor.
I. Kademe Okuma Yazma Kurslarına katılan ve başarılı olan yetişkinler sertifikalarını aldıktan sonra, II. Kademe okuma yazma kursuna devam ederek, kursun sonunda alacakları sertifika ile ehliyet alabilmek için sürücü kurslarına kayıt yaptırabilmekle beraber aynı zamanda Açık İlköğretim 6. sınıfa kayıt yaptırarak öğrenim hayatlarını devam ettirme şansını da yakalıyorlar.

Ana-Kız Okuldayız Kampanyası çerçevesinde açılan kurslara kayıt yaptırmak isteyenler kendilerine en yakın ilköğretim okuluna giderek kayıtlarını yaptırabiliyorlar.

İlköğretim okulları kendilerine yapılacak başvuruları bekliyor. Okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmamasını hedefleyen kampanya çerçevesinde yıl boyunca açılan kurslara istenildiği zaman kayıt yaptırılabiliyor.

Ayrıca yine ilköğretim çağı dışına çıkıp, kendi imkanları ile okuma yazma öğrenen yetişkinler ise açılan I. ve II. Kademe Okur Yazarlık sınavlarına girerek başarılı oldukları takdirde kurslara devam etmeden belgelerini alabiliyorlar.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]