Okullarda Yangın Tatbikatları Devam Ediyor

Yangın alarm sistemleri
Yangın alarm sistemleri
Yangın Söndürme Cihazları ve İtfaiye Malzemeleri
Yangın Söndürme Cihazları ve İ…
Yangın haber sistemi
sakarya yangın sigortası
14 yıl önce
Sivil Savunma Haftası dolayısıyla Sakarya genelindeki birçok okulda yapılan yangın tatbikatları nefes kesiyor.
Güneşler Talat Tömekçe İlköğretim Okulu'nda yapılan tatbikatı gerçek yangın zanneden belde halkı kısa süreli panik yaşadı.

Camili'de bulunan Mehmet Akif Ersoy Endüstri Meslek Lisesi ile bu okulda eğitim gören Adapazarı Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin birlikte gerçekleştirdiği yangın tatbikatına 800 öğrenci ve 50 öğretmen katıldı. Senaryo gereği okul binasında çıkan yangında alt kattaki öğrenciler hızlı bir şekilde binayı terk ederken, üst katlarda mahsur kalan 11 öğrenci itfaiye merdiveni ile kurtarıldı. Yangın sırasında binanın ikinci katındaki 2 öğrenci ise bahçeye serilen branda üzerine atlayarak kurtarıldı.

Yangın tatbikatlarının yapıldığı bir başka okul olan Güneşler Talat Tömekçe İlköğretim Okulu'ndaki tatbikat adeta nefes kesti. Öğrencilerin derste bulunduğu sırada verilen yangın alarmı ile heyecanlı anların yaşandığı okulda öğrenciler ve okul personeli kısa sürede binayı tahliye etti. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin okula geldiğini gören çevre sakinleri kısa süreli panik yaşadı. Hemen okula koşan bazı veliler bunun bir yangın tatbikatı olduğunu görünce çok sevindiler. Okulun yangın söndürme sisteminin de test edildiği tatbikatı öğrenciler ve çevre heyecan içinde izledi.

İHA