Öğretmenler Sınıftan Çıkıyor, Ev Ziyaretlerine Başlıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı başkanlığında; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Akgün, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Adapazarı MEM Şube Müdürü Vedat Tezbiten, Adapazarı Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hülya Aksakal ile lise müdürleri ve rehber öğretmenlerin katılımıyla okullarda şiddet konulu bir toplantı düzenlendi.

Fatih Endüstri Meslek Lisesi’nde yapılan toplantıda eğitimciler, okullarda şiddetin önlenmesi için neler yapılması gerektiği hakkında görüşlerini belirttiler.

Yazıcı Değerlendirme Yaptı

Toplantı sonunda bir değerlendirme yapan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, okullarda şiddetin önlenmesi için etkili bir çalışma programı izleyeceklerini belirtti. Öğrenciler arasında şiddet olaylarının yaşanmaması için gereken önlemleri hızla alacaklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı okullarda uygulanacak çalışmaları şu şekilde sıraladı.

Neler yapılacak?

Öğrencilerle ve aileleriyle birebir görüşmeler yapılacak. Tüm okullarda şiddet konulu gündemle öğretmenler kurulu toplantısı düzenlenecek. Okullarda risk faktörü olan öğrenciler tespit edilecek. Şiddete meyilli öğrencilere bireysel rehberlik uygulanacak. Derslerinde ve özel yaşamında sorunlu olarak görülen öğrenciler sosyal projelere yönlendirilecek.

Velilere yönelik eğitim seminerleri arttırılacak. Okullarda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler arttırılacak, öğrencilerin bu tür etkinliklere katılması sağlanacak. 30 okulda temsilci öğrencilerle yürütülen Akran Eğitimi Projesi tüm okullara yaygınlaştırılacak.

Randevulu veli ev ziyaretleri yapılacak. Toplum, Okul ve Şiddet projesi kapsamında kısa süreli çözüm odaklı terapi eğitimlerine ağırlık verilecek. Okullararası diyalog, önleyici rehberlik, nöbet görevlerinin hassasiyetle uygulanması konularında çalışmalar yürütülecek.
bayan öğretmenler
12 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]