O dükkanlar satışa çıkıyor

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yapımına başlanan Doğum ve Çocuk Hastanesi karşısında inşaatı süren 28 eczanenin yer aldığı inşaatların satışıyla ilgili Büyükşehir Meclisi Başkan Zeki Toçoğlu’na yetki verdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı’nda önemli bir gündem maddesi de karara bağlandı. Oturumda görüşülen 72. madde kapsamında şehrin ilk Afet Koordinasyon Merkezi’nde yer alacağı duyurulan 28 adet eczanenin satışa çıkarılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve belediye encümenine yetki verildi. Adapazarı Güllük Mahallesi’nde yapım çalışmaları devam eden AKOM projesinde yer alan eczanelerin satışından Büyükşehir’in kasasına önemli bir gelir elde edilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, mecliste görüşülen madde kapsamında her bir eczane için ayrı olarak ihaleye çıkılacağını ifade etti. Toçoğlu isteyen herkesin ihaleye katılabileceğini de belirtirken, 52 metrekare olarak planlanan dükkânların iç dekorasyonunun dükkan sahiplerine ait olacağını söyledi. Toçoğlu 28 adet eczanenin satışından elde edilecek gelir ile yeni yatırımları da şehirle buluşturacaklarını vurguladı
sakaryadaki kiralık dükkanlar
6 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]