Müzik Dünyasından Bir Yıldız Kaydı

Sakarya Musiki Derneği(1983), Koro  ve Solo Sanatçısı Dernek Üyesi Sema Şimşirgil Er’in ani ölümü ile sarsıldı.

Ani ölümü ile sevenlerini yasa boğan Sema Şimşirgil Er, 27 Ocak günü 43. yaş gününü kutladı. Daha önceki yıllarda amansız hastalık nedeni ile bir süre tedavi gören Koro ve Solo Sanatçısı Sema Şimşirgil Er, tedavi gördüğü hastalığını yenmesinin en büyük nedenlerinden birinin Türk Sanat Musikisi olduğunu arkadaşlarına sık sık belirtiyordu.

Son Çalışması Pazartesi Gecesi Oldu

Sema Şimşisrgil Er, Pazartesi gecesi  dernek merkezinde yapılan normal Musiki çalışmalarına katıldı. Her zamanki gibi elinde notalar ile yakında yapılması planlanan konsere hazırlık amaçlı arkadaşları ile çalışan Sema Şimşirgil Er, ilk bir saatlik çalışmadan sonra verilen arada hafif bir halsizlik hissettiğini arkadaşlarına söyledi. Daha sonra ikinci periyot çalışmasını yapan Şimşirgil Er fenalaşmaya başlayınca bir arkadaşının evine gitti ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kısa sürede hayatını kaybetti.

Dernek Başkanından Başsağlığı Mesajı

Sema Şimşirgil Er’in vefatına hala inanamadığını söyleyen Sakarya Musiki Derneği Başkanı Şemsettin Keklik “Sema Hanım sanatçı kadromuzun en önemli bir ustası idi. Kendisini çok genç yaşta kaybettik. Dernek olarak acımız büyüktür. Başta ailesi olmak üzere tüm mensuplarımıza başsağlığı dilerim. Çok ama çok önemli bir arkadaşımızı yitirdik” dedi.

Adahaberajansı – Suat Beyenal

Müzik
Müzik Aletleri, Müzik Marketler, Ses ve Müzik Sistemleri
Oto Müzik ve Görüntü Sistemleri
Ses ve müzik sistemleri
radyo müzik frekansları
12 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]