Mustafa İsen’e Türk Dünyası Kızıl Elma Kültür ödülü

Türk Dünyası’nın vizyon ve derinliğini güçlendiren başarılı kişiler ile kurumları onurlandırmak ve teşvik etmek amacı ile verilen ödüllerde bu yıl "Kızıl Elma Kültür Ödülü"ne Prof. Dr. Mustafa İsen layık görüldü.

Cumhurbaşkanlığı eski Genel Sekreteri ve Başdanışmanı, AK Parti 2. sıra milletvekili adayı Prof. Dr. Mustafa İsen, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) öncülüğünde düzenlenen "Türk Dünyası 2. Kızıl Elma Ödülleri"nde kültür ödülünün sahibi oldu.

Dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk Diasporası\'nı kanaat önderleri, düşünce ve sivil toplum kuruluşları arasında sosyo-ekonomik entegrasyonun derinleşmesini amaçlayan ödüller, 24 Nisan\'da İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Üst düzey bürokratik görevleri sırasında Türk Dünyası ile ilişkiller konusunda kilit isim olan İsen Hoca Türk Dünyası Ak Sakallılar Konseyinde “Türkiye Aksakalı” olarak ülkemizi temsil ediyor. İsen Hoca uzun yıllar Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk - Kazak Üniversitesi’nin de mütevelli heyet üyeliğini yaptı.

TASAM’dan yapılan açıklamaya göre, ilki geçen yıl düzenlenen Kızıl Elma Ödülleri, "Devlet", "Diplomasi", "İş", "Bilim", "Kültür", "Sanat", "Strateji", "Spor" ve "Kamu Diplomasisi" alanlarında veriliyor.

Bu yılki Kızıl Elma Ödülleri\'nde "Kızıl Elma Devlet Ödülü" KKTC\'nin Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç\'a, "Kızıl Elma Kamu Diplomasisi Ödülü ise “Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk - Kazak Üniversitesi” ve “Türk Dünyası Mimarlar ve Mühendisler Birliği”ne verildi.

7 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle