Muhsin Yazcıoğlu:"İktidar Çok Tehtidkâr Davranıyor"

13 yıl önce

Radyo Net’te Fatih Bahtiyar’ın hazırlayıp sunduğu Gün Biterken programına Sivas'tan telefonla canlı yayına katılan BBP Genel Başkanı ve Sivas milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Partisinin Sakarya adayı Hüdaverdi Kervankıran'ın siyasete yeni ısınan, ancak işinde başarılı, dürüst ve namuslu olduğunu dile getirdi.

"Adayımızın arkasındayız" diyen Yazıcıoğlu, "Göreve geldiğinde çevresiyle uyumlu, barışa, birlik ve beraberliğe katkı sağlayacak bir arkadaşımız" diyerek desteğini belirtti. "Kendisini tebrik ediyorum ve başarılı olması için dua ediyorum" diyen Yazıcıoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bizim maksadımız milletimizi, hangi etnik kökenden gelirse gelsin, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhu içerisinde buluşturmak, kaynaştırmak ve ülke sorunlarını birlikte çözmeye dönük bir iktidarı beraber gerçekleştirmektir. Özellikle Adapazarımızın çok sorunları var, biliyorsunuz yıkılmış ve yeniden yapıma ihtiyacı olan bir şehrimiz. O bakımdan bu muazzam sorunu elbirliğiyle; iktidarı, muhalefi, sivil toplum örgütleriyle her kesimi harekete geçirerek ancak başarabileceğimize inanıyorum."

Geçmişte İktidar Olmuş Partilerin Söyleyeceği Bir Şey Yok

Yerel seçimlerin kısır geçtiği kanaati ile ilgili soruya BBP Gen. Başk. Muhsin Yazıcıoğlu şöyle cevap verdi: "Evet, şimdi tek başına bir iktidar var. İktidar çok tehtidkar davranıyor. Baskıcı bir yöntem izliyor. Bunun da getirmiş olduğu bir durgunluk var tabi. Ayrıca, geçmişte iktidar olmuş siyasi partilerin söyleyeceği bir şey de yok. Ancak, BBP gibi yeni filizlenen, dün sorumluluk taşımamış, hiç deforma olmamış hareketlerin önünü de tabi medya açmıyor. Mali sıkıntılar var. Siyasetin finansmanına açık değil. Devlet kaynakları hoyratça kullanılıyor. Bunlardan dolayı da bu yarış canlı, heyecanlı bir şekle dönüşmüyor. Ama biz üzerimize düşeni yapıyoruz. İnşallah da iyi sonuçlar alacağız, ben buna inanıyorum. Sivas'tan tüm Adapazarlılara sevgiler-saygılar sunuyorum."