Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Muhasebeciler Kongresi'ne doğru...

Sakarya Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası'nın (SSMMMO) mayıs ayında yapılacak kongresi öncesinde hareketlilik yaşanıyor. Tüzük gereği iki dönemden fazla aday olamayan mevcut başkan Selattin Çakırsoy, önümüzdeki dönem için başkan adayı olarak Ertuğrul Kocacık’ı destekliyor. Lider Çalışma Grubu adı altında seçime gireceklerini açıklayan Selattin Çakırsoy, seçime iki grubun girmesini beklediklerini ifade etti.

Odanın Olağan Kongresi Mayıs'ta yapılacak. İki dönemdir başkan olan Selattin Çakırsoy, tüzük gereği bu dönem aday olamayacak. Çakırsoy, gelecek dönem için Ertuğrul Kocacık’ı destekliyor. Kocacık, Lider Çalışma Grubu adı altında oluşturulacak listeyle seçime girecek. Buna karşı muhalefette kongre öncesinde liste çalışmalarını sürdürüyor. 
 
Mevcut Başkanın adayı, Ertuğrul Kocacık

Oda Başkanı Selattin Çakırsoy, sakaryarehberim.com'a yaptığı açıklamada, kongrenin kesin tarihinin henüz belli olmadığını söyledi. Tarihin genel merkez tarafından bildirildiğini anlatan Çakırsoy, kongrenin mayıs ayı içinde gerçekleştirileceğini belirtti. Tüzük gereği gelecek dönem aday olamadığını dile getiren Çakırsoy; "Ara verip aday olma şansımız var. Ancak geri dönüş şık olmaz. Geçen dönem Lider Çalışma Grubu adı altında seçimlere girmiştik. Şimdi de aynı çalışma grubu altında seçimlere giriyoruz. Ertuğrul Kocacık'ı destekliyoruz. Yeni bir jenerasyonla, genç kadroyla daha çok oy almayı istiyoruz. Meslektaşlarımızın görüşü bu yönde. Ertuğrul Kocacık, odada sekreterlik ve başkan yardımcılığı yaptı. Hayırlısıysa olursa yerimi ona devredeceğiz. Kendisi herkesin içine sinen,  bu işi kavrayacak yetenekte. Sonuna kadar arkasındayız" dedi.

Kongrede başkan adaylığı için iki grubun yarışmasını beklediklerini anlatan Çakırsoy, şunları kaydetti; "Bir kaç grup olabilir seçimlerde. Diğer gruptaki arkadaşlarla sorun yok. Olağan bir durum. İki grup olabileceğini düşünüyorum. Geçen dönem üç gruptu. Biz kendi işimize bakıyoruz. Meslek mensuplarını yakından tanıyan Lider Çalışma Gurubu olarak hedefe kitlendik."
7 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle