Mimari projeler elektronik ortamda alınacak

Elektrik, Elektronik
Elektrik, Elektronik
Üç boyutlu tasarım ve mimari modelleme
Üç boyutlu tasarım ve mimari m…
Elektrik Elektronik Tamir Bakım ve Servis
Elektrik Elektronik Tamir Bakı…
Elektronik Direksiyon Kutusu T…
adapazarı elektronik
5 yıl önce
Erenler Belediyesi, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün yetki verdiği Tapu ve Kadastro II. İstanbul Bölge Müdürlüğü ve Erenler Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile mimari projeler elektronik ortamda (web servisleriyle) gönderilip alınabilecek.

Sistem ile gerek belediye gerekse tapu hizmetleri, bilgi iletişim çağına uygun ve e-devlet konseptine entegre edilebilecek yapıya kavuşmuş olacak. Kurumlar arası bilgi ve dokümantasyon alışverişi daha hızlı ve etkin olurken, kurumlar arasındaki evrak sirkülasyonu daha ucuz ve hızlı olacak. Ayrıca hem iş gücü hem kullanılan malzemelerde büyük bir tasarruf elde edilecek.

Bu kapsamda Erenler Tapu Müdürü Tevfik Adıcan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ü ziyaret etti. Burada konuşan Erenler Tapu Müdürü Adıcan imzalanan protokol hakkında bilgiler vererek, “Bugün başkanımızla Müdürlüğümüz arasında Mimari Projelerin Elektronik ortama aktarılması ile ilgili protokol imzaladık. Bu protokol ile Müdürlüğümüz arşivinde yer alan projeler müdürlük tarafından Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemine (TAKBİS) taranarak entegre edilmiş olması şartıyla tutanak karşılığında ilgili belediyeye geri verilecektir. Zaman kaybı olmayacak, evrak güvenliği sağlanacaktır. Bu hususlarla Erenler Belediyemiz ile protokol yaptık. Sayın Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Hizmetlerin sağlıklı, hızlı ve verimli olarak sunulması amacı ile bu protokolün imzalandığını belirten Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk; “İmzalanan protokolün önemine dikkat çekerek, Tapu Kadastro Müdürlüğü ve Erenler Belediye Başkanlığı tarafından Mimari Projelerin Elektronik Ortama Aktarılmasına ilişkin usul ve esasların belirlendiği bir protokol imzaladık. Protokolün amacı Erenler Belediyesi ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile elektronik ortamda mimari projelerin gönderilmesi ve müdürlükte mevcut bulunan kâğıt ortamındaki projelerin belediyeye iade edilmesi suretiyle, hizmetlerin daha hızlı ve sıhhatli bir şekilde yürütülmesi amaçlanmaktadır. Bu anlamda protokolü imzalayan Tapu Bölge Müdürümüze ve Erenler Tapu Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.