Milyonluk araziye alıcı çıkmadı

Telsiz alıcı ve verici sisteml…
sunny uydu alıcı sakarya
5 yıl önce
Karasu'nun İhsaniye Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl satışları mahkeme tarafından durdurulan ve daha sonra belediye meclisinde alınan kararla satışa çıkarılan 23,5 dönüm arazi son ihalede de alıcı bulamadı.

Karasu'nun Büyükşehir kapsamına girmesinin ardından Karasu Belediyesi, ilçede bulunan bazı arazileri satışa çıkarmıştı. Satışa çıkarılan arazilerden biri olan İhsaniye Mahellesi'ndeki arazi satışlarının usulsüz olduğu gerekçesiyle köy muhtarı ve iki aza dava açmıştı.

Sakarya 2. İdare Mahkemesi İhsaniye Mahallesi Muhtarı Ömer Tutkun ve iki azanın 2 Mayıs 2016 Pazartesi günü yaptığı başvuruyu 6 Mayıs Cuma günü sonuçlandırdı. İdare Mahkemesi 10 Mayıs 2016 günü belediye meclisi salonunda yapılması kararlaştırılan ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan ve toplam 3 milyon 752 bin 754 lira değer biçilen 13 adet taşınmazın satışını durdurdu.

Daha sonra geçen sürede o bölgedeki arazilerin satışı için belediye meclisi devreye girdi ve arazinin satışını ihaleye çıkardı.

2 Mayıs'ta üçüncü kez ihaleye çıkarılan ve 1 milyon 880 bin TL'ye ihale edilen İhsaniye Mahallesindeki 23,5 dönümlük arazi yine alıcı bulamadı.

"Park alanı yapılırsa mutlu oluruz"


Konuyla ilgili SakaryaRehberim.com'a açıklamalarda bulunan İhsaniye Mahalle Muhtarı Ömer Tutkun, "Yıllardır köy tüzel kişiliğine ait olarak muhafaza ettiğimiz İhsaniye’deki araziler Karasu’nun Büyükşehir kapsamına dahil olmasından sonra Karasu Belediyesi’ne geçti. Başta bizim mahallemiz olmak üzere ilçenin bir çok mahallesindeki bu taşınmazların belediye tarafından açık artırma usulü ile satışına başlandı. Biz bu satışların usulsüz olduğu yönünde dava açtık. Mahkeme satışları durdurma kararı aldı. Daha sonra belediye meclisinde alınan kararla tekrardan satışa çıkarıldı. 3 kez ihaleye çıktı ama arazi satılmadı. Biz arazilerin satılmasına karşı değildik. Sadece usulüne göre satılmasından yanaydık. Nitekim şu an kurallara göre satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan araziler gerçekten büyük ve değerli. Burası çok güzel bir park alanı yapılabilir. Eğer böyle birşey olursa mahalle halkı olarak çok mutlu oluruz" dedi.