MHP'li bayanlardan Balaban’a “aday adayı ol” baskısı

Afiş baskısı
Kırklareli Balaban
7 yıl önce

MHPli bayanların Serdivan İlçe Başkanı Sema Balaban’a milletvekili aday adayı olması yönünde yoğun baskı uyguladığı bildirildi.

Toplanıp il başkanlığına gittiler

Çok sayıda partili bayanın toplanarak İl Başkanlığına gittiği ve Balaban’ı 2015 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olarak görmek istediklerini ifade ettiği kaydedildi

Konuya ilişkin soruyu cevaplandıran Sema Balaban bayanlardan gelen baskıyı ve talebin İl Başkanlığına iletildiğini doğrularken, “Şu anda İlçe Başkanıyım ve ilçe başkanı olarak bu görevimi sürdürmek istiyorum. Milletvekili aday adayı olmayı kesinlikle düşünmüyorum” dedi. Balaban şunları söyledi:

“Baskı olduğu doğru”

“Evet, aday adayı olmam konusunda, bayanlar tarafından üzerimde çok ciddi anlamda bir baskı var.  Hepsinden de Allah razı olsu. Demek ki beni iyi takip edebilmişler. Çalışmalarımı takdir etmişler. Aday adayı olmam için hemen hemen her gün yanıma gelen bayanlarımız var. Seni milletvekili görmek istiyoruz diyorlar.

“Kesinlikle düşünmüyorum”

Bizim partimizde demokrasi çok güzel işler. Ben de kongre ile, yani seçimle geldim ve başkan oldum. Evet doğrudur, kadınlarımız toplanıp il başkanıma çıkmışlar, beni aday adayı görmek istediklerini ifade etmişler, ancak benim, aday adaylığım sözkonusu değil, şu anda ilçe başkanıyım ve görevime ilçe başkanı olarak Allah’ın izniyle devam edicem. Benim için hangi kademede olursa olsun aldığım o görevi layıkıyla yerine getirmek önemli. Bana teveccüh gösteren tüm bayan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum”.

2019 için söz istediler

Öte yandan Sema Balaban’a aday adayı olması yönünde baskı uygulayan MHPli bayanların Balaban’dan 2019’daki seçimler için milletvekili aday adayı olma sözü istediği öne sürüldü.