Kuvvetli yağış ve dolu uyarısı yapıldı

kuvvetli akım projesi
1 yıl önce

Meteoroloji, Sakarya için akşam saatlerinne kadar kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Uyarıyla birlikte SASKİ teyakkuza geçerken sel, su baskını ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı uyarı yapıldı.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Sakarya'da özellikle güney kesimler başta olmak üzere bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar, hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BİR UYARI DA SASKİ'DEN

Öte yandan bir uyarı da SASKİ'den yapıldı. Kurumdan yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre bugün saat 15.00’dan itibaren şehrimizde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen yağışlarda yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı ekiplerimiz şehir genelinde müdahaleye hazır olarak beklemektedir. Sel, su baskını ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı vatandaşlarımız ALO 185 Çağrı Merkezimiz üzerinden taleplerini iletebilir” denildi.