Kutlu Doğum programına yoğun ilgi

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 8 ilde yapılan programlardan biri de Sakarya\'da gerçekleşti.

Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen programa, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, İl Müftüsü İlyas Serenli, İl Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı, İl Gençlik ve Spor Müdürü Salih Koşu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Gerçekleşen programda bir konuşma yapan Vali Büyük, "Peygamber Efendimizi anlamak, tanımak, O’nu hatırlamak ve hayatımızda rehber edinmek adına çok önemli bir gün olan Kutlu Doğum, bir hafta kutlanıyor. Sadece camilerde değil, ailelerde, okullarda, evlerde, her mekanda O’nu anlamaya çalışıyoruz. Aileler çocuklarını eğitmeye çalışıyor. Okullarımızda öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, bizler, gençlerimizi eğitmeye çalışıyoruz. Onların eğitimde başarılar sağlamasını arzu ediyoruz. Bu eğitimin amacı onların güzel ahlaklı olması, dinini bilmesi, peygamberini tanıması, kitabını tanıması. En önemlisi de eğitim konusu. Bu çerçeve içerisinde bu yıl tüm okullarımızı kapsayan bir program icra ettik. Böylelikle geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimizin daha güzel eğitime sahip olmasını arzu ettik" dedi.

Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen programda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş ve İl Müftüsü İlyas Serenli yaptıkları açıklamalarla Kutlu Doğum Haftası\'nın önemini anlattı.

Program yapılan konuşmaların ardından, Hüseyin Goncagül Tiyatrosu\'nun gösterimi ve Grup 571\'in ilahi dinletisiyle sona erdi.
Doğum günü organizasyonları
kadın-doğum
8 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]