Külünk Cumhurbaşkanlığı Seçim Sistemini anlattı

seçim arabaları ses sistemleri…
5 yıl önce
Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) Türk Milliyetçileri Vatan Millet Evet Diyor adı altında düzenlediği 4. Konferans'ta Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin KÜLÜNK Cumhurbaşkanlığı Seçim Sistemini anlattı.

Önceki Akşam Serdivan Kültür Merkezi’nde, Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Türk Milliyetçileri Vatan Millet Evet Diyor adlı konferansta Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin KÜLÜNK,16  Nisan Referandum’u ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında bilgi verdi.

Sakarya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy , Serdivan Belediye Başkan’ı Yusuf Alemdar, STK Temsilcileri,İl Müdürleri,MBD Genel Başkan’ı Erdem Ercan, MBD il ve ilçe başkanları,  daire başkanları, çok sayıda MBD’liler katıldı.

MBD Genel Başkan’ı Erdem Ercan ; ülkemizin 82 Anayasasıyla artık hareket edemeyeceğini, dayatma bir anayasanın sistemi bir çok kez tıkadığını ve geçtiğimiz senelerde siyasal istikrarın yanı sıra birçok alanla istikrarsızlık ve daralma yaşandığını bu sebeple Milli İradenin oylayacağı Yerli anayasa Türklüğün bekası için Büyük Türkiye için EVET denmesini söyledi.

Evet İçin MBD Sokaklarda ve Meydanlarda

Referandum’da evet çıkması için MBD’nin 16 il ve yüzlerce ilçe teşkilatı olarak var güçleriyle sahada ve meydanlarda olacakların ifade eden Ercan “  Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına, güçlü ve milli iktidara, Türkiye’nin diriliş ve toparlanmasına Evet diyoruz. Biz Türk ve Türkiye düşmanlarının bozgunu için Evet diyoruz. Türk Milliyetçileri’nin liderleri Şehit Muhsin Yazıcıoğlu, Alpaslan Türkeş ve Devlet Bahçeli Evet dediği için Evet diyoruz.Bu bir siyasi bir seçim değil mesele Vatan o yüzden Evet diyoruz.Ülkemizin başındaki baş komutan Recep Tayyip Erdoğan'ın varlığı içi Evet diyoruz. ” dedi.

 Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin KÜLÜNK : Salona Yusuf ALEMDAR ile giriş yapan KÜLÜNK Türkiye’nin jeostratejik ve jeopolitik durumuna değinerek Orta-Doğuda söz sahibi olabilmek, mazlum halklara din dil ırk ayrımı göz etmeksizin kol kanat gerebilmek, ülkemizi daha güçlü kılabilmek için EVET oyunu kullanmanın önemini vurgularken , siyasi kaygı taşımadan Devlet için EVET denmesini söyledi. Avrupalı devletlerin bu süreçte oradaki Türklere yaşattığı acıyı hatırlatarak Türkiye’nin daha da güçleniyor olmasının fikrinin dahi rahatsızlığını gösteren Avrupalı devletler Türkiye gerçeğinin fazlasıyla farkında diyerek MBD Genel Başkanı Erdem Ercan nezdinde tüm Dernek yönetici ve üyelerine teşekkür etti.

MBD Sakarya İl Başkanı Rıza VARDAR Genel Başkanımızın emriyle hareket geçtiğimiz Referandum sürecinde Milli ve yerli anayasa çalışmalarımızı sürdürüyoruz.16 Nisan’a kadar ki süreçte bir çok faaliyet yaparak DEVLET MİLLET EVET çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz, tüm katılımcılara teşekkür ederim dedi.