Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Küçük Şeyler Anaokulu'ndan örnek bir sosyal proje

Küçük Şeyler Anaokulu düzenlediği sosyal sorumluluk projesi \'Kitap Kumbaram\' ile bir ilki gerçekleştirdi.

Küçük Şeyler Anaokulu “Kitap Kumbaram” projesi ile Kars’ın Digor ilçesindeki “Digor Çağdaş Yaşam İsmet Güreser İlköğretim Okulu Anasınıfı” ve Diyarbakır’ın Dicle ilçesindeki “Dicle Körmik lköğretim Okulu Anasınıfı” öğrencilerinin kitap ihtiyacını karşılamaya yönelik bir proje gerçekleştirdi.

çocukların çok yönlü gelişimlerini desteklemek amacıyla sosyal sorumluluk projelerine önem veren Küçük Şeyler Anaokulu bu proje ile çocukların yardımlaşma ve paylaşma değerlerini yaşayarak öğrenmelerini hedefliyor. Öğrenciler aileleri ile birlikte seçtikleri bir hikâye kitabını okula getirip Kitap Kumbarası\'nda topladılar. Kumbara da toplanan kitaplar Diyarbakır ve Kars’ta eğitim gören ve kitap ihtiyacı olan arkadaşlarına gönderildi.

Okul yönetimi, "bu proje sayesinde Küçük Şeyler Anaokulu öğrencilerinin yardımlaşma ve paylaşma değerlerini yaşayarak öğrenmiş olduklarını, kendilerini toplumun bir parçası olarak hissettilerini ve farklı şehirlerin okullarında eğitim gören arkadaşlarının eğitimine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını" belirtti.

9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle