Kızını görmeye gitti, eşi tarafından öldürüldü

6 yıl önce
Sakarya'dan İstanbul'a çocuğunu görmek için boşanma aşamasında olduğu eşinin kaldığı eve giden elektronik mühendisi Murat Taşocak, çıkan kavgada öldürüldü. Cinayetin şüphelisi olarak Taşocak'ın eşi Beyhan T., kaynanası ve kayınbabası gözaltına alındı.

Kartal Kurfalı Mahallesi Mithat Paşa Caddesi'nde meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Sakarya'da yaşayan Murat Taşocak, çocuğunu görmek için boşanma aşamasında olduğu, anne-babasıyla yaşayan eşi Beyhan T.'nin bulunduğu eve gitti. Elektronik mühendisi olan Murat Taşocak, haftada bir gördüğü çocuğunu alıp gezmeye çıktı. 3 yaşındaki kızını gezdirip tekrar eve bırakmaya giden Murat Taşocak ile kayınpederi N.K. arasında tartışma çıktı. İddiaya göre tartışma sırasında bir süre önce evden uzaklaştırma cezası alan Murat Taşocak'ın vurduğu astsubay emeklisi N.K. bayıldı. Babasının bayıldığını gören eşi Beyhan T., evdeki tabancayla Murat Taşocak'a ateş etti. Başından yaralanan Murat Taşocak olay yerinde hayatını kaybederken, eşi Beyhan T., annesi ve babası N.K. gözaltına alındı.

"Babama vurunca öldürdüm"


Cinayeti itiraf eden 32 yaşındaki Beyhan T.'nin, "2012 yılında evlendik. Sonra sürekli tartışıp kavga etmeye başladık. Murat bana zaman zaman şiddet uyguladığı için evden uzaklaştırma cezası vardı. Bende 6 ay önce babamın evine yerleşip boşanma davası açmıştım. Murat arada bir gelip kızını görüyordu. Akşam çocuğu eve bırakırken tartıştığı babama vurdu. Babamın bayıldığını görünce bende onun tabancayla ateş ettim" diye olayı anlattığı öğrenildi.