Kışlaçay’da Uyarı Levhası ve Bariyerin Olmadığı Viraj Tehlike Saçıyor

Drenaj levhası
duvar levhası
1 yıl önce

Kışlaçay mahallesinde en dikkat çeken şey yolların dar ve virajlı olmasıdır.

Arifiye ilçesi Kışlaçay Mahallesi çıkış bayır rampası ve diğer boğazköy iniş  yolu üzerindeki virajda herhangi bir uyarı levhası ve bariyerin olmaması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşıyor.

Kışlaçay Mahallesi yolu üzerinde yer alan ve araçlar tarafından sıklıkla kullanılan caddede bulunan keskin virajda, her hangi bir uyarı levhası ve bariyer olmaması Kazalara davetiye çıkarıyor.

Hız = İnsan hayatı hiçe sayılarak bu sürücüler komşu mahallelerimize devam etmektedirler.

Geçtiğimiz aylarda mahallemizde hız nedeniyle bir hayvanımız telef olmaktan kurtulmuştur. Ayrıca geçtiğimiz cumartesi günü saat 11:00 de mahallemizin halk otobüsüyle Kışlaçay Mahallesi dik yokuş bayırına geldiğimizde karşıdan gelen kamyon aracının adeta freni patlamış gibi  yokuşu inmesi adeta otobüste paniğe yol açmıştır.

YETKİLİLER TARAFINDAN GEREKLİ TEDBİRLER ALINMALI

Geçtiğimiz zamanda 1 aracın kazaya karıştığı virajda daha önce yaralanmalı kazalar da yaşandı. Sürücüler, yetkililer tarafından gerekli tedbirlerin alınmasını istiyor.

Özellikle sabah ve  akşam saatlerinde, bölgeyi bilmeyen yabancı sürücüler için virajın daha da tehlikeli olduğuna dikkat çeken Zafer Omay, bu konuda yetkililerin harekete geçmesini beklediklerini söyledi.

Omay, keskin virajda şu ana kadar sadece yaralanmalı kaza yaşandığını hatırlatarak henüz ölümler yaşanmadan viraja uyarı levhası, yola kırılmaz yuvarlak kapalı trafik güvenliği akrilik kör nokta dışbükey ayna veya hız kesici kasis konulmasını istedi.

Kışlaçay Mahallesi Halkı’da belediyeye seslendi ve gerekli önlemlerin alınarak olası kazaların önüne geçilmesini istedi.

(Zafer Omay - Kışlaçay Medya)