Kaynarca'da Bulunan Koca Dananın Fiyatı Tam 30 Bin TL

Kaynarca'nın Sarıbeyli Mahallesinde yaşayan 25 yaşındaki Samet Memiş, kendisine ait açık besi ahırında yaklaşık 2 yıldır yetiştirdiği 'Simental' cinsi kurbanlık hayvanını satışa çıkardı.

Koca dana tam tamına '1 ton 300 kg' ve satış fiyatı 30 bin TL olarak belirlendi.

1 ton 300 kiloya ulaşan hayvanın sahibi Samet Memiş,"Bundan 24 ay önce ‘Simental’ cinsi buzağımız olmuştu ve bizde kendi imkanlarımızla kendi ahırımızda bakarak, büyüttük. Bizde bu büyüklükte bir şey olacağını tahmin etmiyorduk. Şu anda devasa bir kiloya yaklaştı. Canlı hayvan tartma kantarımızda tarttığımız zaman 1 ton 300 kilo civarında. Hayvanımız biraz aksi olduğu için dışarıda gezdiremiyoruz, böyle kapalı alanda bakıyoruz. 30 bin TL istiyoruz hayvanımıza, şimdiden alıcısına hayırlı olsun." diye konuştu.

Özenle beslenilen hayvana müşteri beklediklerini belirten Memiş, “Danamıza bakmaya gelen arkadaşlar oldu, anlaşamadık. Biz bunu özenle büyüttük, baktık. Bunu kurbana yetiştirdiğimiz için müşterilerimizi bekliyoruz. Özenle yetiştirdiğimiz bir dana, kendimiz de satmaya kıyamıyoruz ama mecbur artık hayvanımız doldu iyice” dedi.

 

Kaynak : İHA

ihtiyaç yayınları kitap fiyatı
1 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]