Kasa Hırsızları Yakalandı

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde, bir evden çelik kasa çalan dört kişi yakalandı

İstiklal Mahallesi'ndeki Yasemin Evler C Blok'ta R.P. isimli şahsa ait daireden çelik kasa çalarak otomobille uzaklaşan hırsızlar, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince Yeşil Cami önünde yakalandı.

Otomobilde bulunan S.K. (37), İ.A. (24), M.T. (25) ve M.Y. (33) isimli şahıslar polis tarafından emniyete götürüldü. Şüpheli şahısların ifadelerinde, "çaldıkları çelik kasayı Selahiye köyü yakınında yola attıklarını" söylediği öğrenildi. Yapılan arama sonucu çelik kasa, Selahiye Köyü ile Aralık Köyü arasında bir tarla kenarında bulundu.
Çelik kasa içinde bir adet sarsılmaz kılınç, 2000 marka A98 -03322 seri nolu 9 mm çapında tabanca, bu tabancaya ait bir şarjör, şarjöre basılı vaziyette 10 adet 9 mm çapında MKE yapımı dolu fişek, 1 adet şarjör ve 11 adet kısa 9 mm çapında MKE yapımı dolu fişek, 1 adet içi boş şarjör, 12 adet 9 mm çapında MKE yapımı dolu fişek, 1 adet Orient marka bayan kol saati, altın kutu içinde 10 adet çeyrek altın, altın kutu içinde bir adet Türkiye Cumhuriyeti 1923 -83 İbare yazılı büyük altın, iki adet altın nazarlık sahibine teslim edildi.  
Gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde ve otolarında yapılan aramada, 23 adet MKE yapımı dolu fişek elde edilmiş, 1 adet tornavida, 1 adet deri eldiven ile 1 adet yün eldiven ele geçirilmişti. 

Şahıslar, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.  
14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle