Karasu'dan Romanya'ya ilk Ro Ro gemisi yola çıktı

Yola terk işlemleri
karasu mefruşatçı
1 yıl önce

Karasu Limanı'ndan Romanya'ya Ro-Ro seferleri gece yarısı başladı. İlk RO-RO gemisi 16 dorse ve 28 TIR ve 12 yolcu ile seferine çıktı.

Karasu İlçesinde yer alan Karasu Limanı bugün tarihi gün yaşadı. Karasu'dan Romanya'nın Köstence Limanına ilk RO-RO seferi; saat 00.45'te gerçekleştirildi.
Romanya'nın Köstence Limanına gidecek 28 tır ve 16 dorse gemiye yüklendi. 12 yolcunun da bulunduğu Ro Ro gemisi 00.45'de yola çıktı.

Gemi yaklaşık 14 saatlik yolculuğun ardından Köstence Limanına varacak.

İKİ GÜNDE BİR SEFER DÜZENLENECEK

IC İÇTAŞ Karasu Limanı Pazarlama Sorumlusu Furkan Atar, bugünün hem Karasu Limanı hem de Türkiye için tarihi bir gün olduğunu belirterek, "Avrupa’ya yeni bir ulaşım rotası faaliyete geçiyor. Karasu Limanı ile Romanya Köstence Limanı arasında düzenli Ro-Ro seferleri başlıyor. Bu seferler iki günde bir düzenlenecek. Bu oldukça önemli. Çünkü ihracatımızda önemli bir artış var. Yalnız Bulgaristan geçişi ve sebep olduğu beklemelerden dolayı önemli kayıplar yaşanıyor. İhracatçının ve taşımacının üzerinde maddi külfetler mevcut. Bu hatla beraber bu beklemeler ortadan kalkacak. 13 saatte Karasu Liman’ından çıkan bir gemi Köstence’ye varmış olacak” diye belirtti.