"Kar Küreme Aracıyla daha da güçlüyüz"

daha güçlü hafıza
6 yıl önce

Geyve Belediyesi hizmet araçlarına her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor.

Güçlü belediye güçlü hizmet

Belediye Başkanı Murat Kaya’nın göreve geldiği günden bu güne kadar gösterdiği yoğun gayretler neticesinde belediye hizmet araçlarındaki hızlı artış gözlerden kaçmıyor. 2016 yılının ilk kar yağışı sonrası yapılan karla mücadeleden başarıyla çıkan Geyve Belediyesi yeni alınan kar küreme ve tuzlama kamyonu ile daha da güçlendi.

Sorunsuz bir kış

Geyve Belediyesine son alınan iş kamyonlarından bir tanesinin ön tarafına karla mücadelede kullanmak üzere kar bıçağı takıldı.Güçlü performansa sahip olan kamyonun arka kısmına ise tuzlama bölümü monte edildi. Damperin üzerinde bulunan tuz tankı sayesinde buzlanma ihtimali olan yollara yapılacak olan tuzlama çalışması ile olası kazaların yaşanmaması sağlanacak. Her yıl yaşanan tecrübelerden kış mevsimine güçlü ekip ve ekipmanlarıyla hazırlıklı giren Geyve Belediyesi sorunsuz bir kış mevsimi geçirmeyi hedefliyor.

Daha da güçlüyüz

Konuyla ilgili sitemize açıklama yapan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Geyve Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl yine kış sezonuna araçlarımızla hazır haldeyiz. Önceki yıllarda şehir merkezinde olası buzlanmalarda ekiplerimiz kamyon üzerinden kürekle tuzlama çalışması yapıyordu. Bu yıl  aldığımız yeni kamyonların bir tanesine otomatik tuzlama aparatı taktırdık. Aracımız aynı zamanda kar küreme bıçağı ile yol açma gücüne sahip greyder görevi yapabiliyor. Bu yıl ilk kar sınavından başarı ile geçtik. İnşallah Belediyemize yeni kazandırdığımız bu araç sayesinde sorunsuz bir kış mevsimi geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.