Kanser Tedavisi Mümkün Olacak

Biyoteknoloji şirketi biontech'in kurucu ortakları Özlem Türeci ve Uğur Şahin kanser tedavisiyle ilgili önemli mesajlar verdi. Türeci ve Şahin mRNA tabanlı koronavirüs aşısı teknolojisinin kanser hücrelerine müdahalede yeniden düzenlenebileceğini düşünüyor.
"mRNA, kılavuz görevi görüyor"
Türeci, "mRNA, bir kılavuz görevi görüyor ve vücuda ilacı veya aşıyı üretmesini söylemenizi sağlıyor. mRNA'yı aşı olarak kullandığınızda, düşmanın 'aranıyor posteri' için bir kılavuz görevi görüyor. Bu durumda aranan şey, kanser hücrelerini normal hücrelerden ayıran kanser antijenleridir." dedi.
"Biontech, hızlı aşı üretimini öğrendi!" Ağustos ayında Moderna, Biontech ve ortağı Pfizer şirketine koronavirüs aşısıyla ilgili patent iddiası nedeniyle dava açmıştı. Diğer taraftan Biontech'in pandemi sürecinde hızlı aşının nasıl üretileceğini öğrendiğini anlatan Türeci, söz konusu aşının hızlı sunumunun ve ilaç düzenleyicilerinin aşıları nasıl onaylayacakları konusunda çalışmalarına da yardımcı olduğunu dile getirdi.
"Kanser aşımızı da hızlandıracak" Türeci, "Bu, kesinlikle kanser aşımızı da hızlandıracak." diye eklerken, temkinli hareket ediyor. "Bilim insanları olarak kansere çare bulacağımızı söylemekten her zaman çekiniriz." diyen Türeci, "Birtakım atılımlarımız var ve onlar üzerinde çalışmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.
5 ay önce
Kanser Tedavisi Mümkün Olacak
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle