KAMUSEN'den Beşköprü'ye yeni proje

Adapazarı Beşköprü Bölgesinde gerçekleşen proje tanıtım törenine KAMUSEN Sakarya İl Temsilcisi Rahim Varol, Öz-Çelik-İş Sendikası Başkanı Rıfat Çelik, Bayraktar Gayri Menkul Firması ortakları Eyüp Bayraktar, Serkan Ertaş, Yüklenici Firma AYSAR İnşaat Yetkilileri, KAMUSEN üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

Yemek ikramı ile başlayan törende Kur’an-ı Kerim okundu. KAMUSEN İl Temsilcisi Rahim Varol, Sakarya’nın konut konusunda geçmişten dolayı yaşanan sıkıntılardan dolayı sabıkalı olduğuna dikkat çekti.

Varol konuşmasında \'Biz bu konuda önlemlerimizi aldık. İlk etapta üyelerden alınan yüzde 10 peşinat firmaya teslim edilmeyecek. 3 kişi adına ortak bir hesapta toplanacak. Yani hepinizin malumu Sakarya’da bu konut konusunda sabıka çok.
Bir konutun 3 kişiye satıldığı günleri gördük Firmanın bu işi tamamlamadan gittiği günleri gördük. Kamu çalışanlarını hiçbir şekilde riske sokmamak adına, en azından maddi riski tamamen üzerimizden atmak adına, bir takım çalışmalarımız oldu. Bu konuda firma bize oldukça yardımcı oldu.

Firma yetkilileri bize \'Bizim şu anda sizden alacağımız peşin paraya ihtiyacımız yok. Biz bunu öz sermayemizle yapacağız ancak daha sonra almış olduğunuz peşinatları istiyoruz dediler. Tapu tesliminde hiçbir eksik olmadan bu konutları sahiplerine teslim edeceklerini söylediler.\' 
dedi. 
Varol gelen talebe göre konut sayısını arttırabileceklerini ifade ederken üyelerin mağdur olmaması için aldıkları önlemlerden söz etti. \'Şuan bize 50 kadar talep ulaştı. 208 konutluk bir yerimiz var. Bu tabiî ki firma yetkilileri ile görüştüğümüzde 600’e çıkabileceğini söylüyorlar. Talebe dayalı bir hadise. Taleplerin artacağına inanıyorum. 

Bitirme sürecine gelince 8 ay, 1 yıl mücbir sebeplerden dolayı 1 yıl eğer firma bu konutları teslim etmezse konut almak isteyen her üyemize 1 yıl boyunca 500 TL ödeme taahhüdünde bulundu. 

Biz sonuç itibariyle kamu çalışanları adına güzel bir şey yapmak istiyoruz. Ne olursa olsun arkadaşlarımızın ödemiş olduğu ücretler heba olmayacak. Maddi olarak risk yok.\' dedi. 
Projenin KAMUSEN dışındaki satışını üstlenen Bayraktar Gayri Menkul Firması Ortaklarından Eyup Bayraktar ise \'Biz KAMUSEN dışında olan vatandaşlara güvenli bir şekilde konut sahibi yapmak için yola çıktık. Bizim projemiz toplamda 30 bloktan oluşacak. Burada 2+1, 3+1 daireler olacak. Bunlar gelen talebe göre değişecek. 

Yüzde 10’luk bir peşinat dilimi olacak. 80 Bin TL’lik bir daire için 8 Bin TL peşinat veren biri daireler tamamlanma sürecine geldiğinde yüzde 70’lik bölüm bitince eksper onayı ile birlikte kredi onayı alacağız. Daire bittikten sonra tapuyu teslim edeceğiz. Bu tamamen müşteriyi güvence altına almaktır. 

Biz Sakarya’da herkesi burada evlendireceğiz.\' 
dedi. Firma Ortağı Serkan Ertaş ta Konutlardan almak isteyen vatandaşların Adapazarı Çark Caddesi ve Beşköprü’de bulunan satış ofislerine başvurmalarını ve acele etmelerini istedi. Proje tanıtım töreni davetlilerin konut alanını gezmeleriyle son buldu.

Adres: Semerciler Mahallesi Çark Caddesi Yüzbinlik Pasaj No:8 Adapazarı / Sakarya

Telefon: 0 264 2790749

GSM: 0 530 8279710


11 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]