"Kamera kayıtları ve sorumlular acilen bulunmalı"

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, 15 Temmuz gecesi Valilik’te vatandaşların vurulduğu anlara ait kamera kayıtlarının yok edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kamera kayıtlarının ve bu görüntüleri ortadan kaldıran sorumluların bir an önce bulunması gerektiğini vurgulayan Ak, “O gece Vilayet Makamı’nı korumak için Camili’ye akın eden hemşehrilerimiz büyük bir cesaret örneği göstererek göğüslerini kurşunlara siper ettiler. Sakarya Türkiye’de darbecilerin geri çekildiği ilk şehirler arasında yer aldı. O gecenin gazilerinden Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Av. Mehmet Akyazıcı’nın gündeme taşıdığı bu olay çok ciddi bir boyutta. Sadece vatandaşların vurulduğu anların kamera kayıtlarından silinmesi ve ardından kameranın kayda devam etmesi şok edici bir şey” diye konuştu.

Konuyla ilgili AK Parti Milletvekili Sayın Ayhan Sefer Üstün’ün de açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Mustafa Ak, “Sayın vekilimiz olayın bir an önce açıklığa kavuşturulması gerektiğini, görüntülerin o anki keşmekeş ortamında değil de daha sonra kayıtlardan silinmesinin daha akla uygun olduğunu belirttiler. O gece Vilayet Konağı’nda canını ortaya koyan gazilerimizin kanının yerde kalmaması, darbeci hainlerin hak ettikleri cezaları almaları için görüntülerin ve sorumluların bulunması şart. Bu konuda sorumluluk sahibi olan tüm yetkili birim ve kişilerden konunun üzerine daha çok eğilmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.
sahibinden acilen satılık
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]