Kale Okullarında 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Birçok alanda başarılara imza atan Kale Anaokulları, öğrencilerinin kalıcı öğrenmelerini sağlamak amacıyla hem eğlenerek hem öğrenerek eğitim almalarını sağlıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sevgi ve kardeşlik duygularının yeşermesine olanak tanıyan dünyadaki tek çocuk bayramıdır. Ülkemizde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı 1926 yılından sonra “Çocuk Bayramı” olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bu tarihten itibaren kutlanan bu bayram çocuklar için bir bayram, şenliktir. 96 yıllık bayram heyecanını Kale Anaokulları bu yıl da tüm koşullara rağmen ilk günkü heyecan ve özveriyle kutlamaya devam ediyor.

Kale Anaokulu öğrencileri bayrağımızın renklerini üzerinde taşıyarak başladığı bu günde her yıl olduğu gibi coşkuyla şarkılarını bağırarak söyleyebildiği, Anadolu’nun içimize işleyen ritimlerini halk oyunlarımız eşliğinde hatırlayabildiği, egemenlik ruhunun asli mirasçıları olan çocuklarımızın bayramını özgürce kutladı.

“Çocuk, dünyanın en büyük saadetidir.” sözünü temel alan Kale Anaokulları egemenlik ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor.

 

KALELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR.

11 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle