Kahvehane İşletmecileri de Domuz Gribi Önlemini Alıyor

Adapazarı ilçesinde kahvehane işletmeciliği yapan Abdülkerim Onbaşıoğlu, domuz gribine karşı oyun malzemelerini deterjanlı suyla yıkıyor.

Domuz gribi sebebiyle ölü sayısının artmasıyla birlikte vatandaşlar kendi imkanları çerçevesinde salgına karşı önlem almaya başladı. Kahvehanelerde de gribe karşı önlem alınıyor. 

Adapazarı ilçesinde, dört yıldır kahvehane işletmeciliği yapan Abdülkerim Onbaşıoğlu hafta da iki gün okey taşlarını, tahtalarını, dama taşları ve tavla pullarını yıkayarak domuz gribine karşı önlem alıyor.  

Kahvehane işletmecisi Abdülkerim Onbaşıoğlu, Türkiye'de son günlerde domuz gribinden ölümlerin artmasının ardından böyle bir önlem aldıklarını söyledi. Domuz gribi ortaya çıkmadan önce oyun malzemelerini hafta da bir gün temizlediğini anlatan Onbaşıoğlu, şöyle konuştu: "Ama bu hastalık ortaya çıktığı günden beri oyun malzemelerini iki günde bir temizleyerek müşterilerime veriyorum. Oyun malzemeleri haricinde masaları, sandalyeleri, çaydanlıkları, bardakları sıcak suyla yıkayıp önlem alıyorum. Kahvehanemi ilaçlattım. Esnaf olarak müşterilerimizin sağlığını korumak için elimden geleni yapıyorum." 

Okey oynayan vatandaşlar ise kahvehane işletmecisinin temizliğinden memnun olduklarını belirtti.
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]