Kafeler caddesine esnaftan tam not

İnternet Kafeler
İnternet Kafeler
Adapazarındaki internet kafele…
6 yıl önce
Büyükşehir Belediyesi’nin Serdivan Kafeler Caddesi’nde başlattığı yenileme çalışması bölge esnafından tam not aldı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Serdivan Kafeler Caddesi’nde başlatılan yenileme çalışmaları bölge esnafının büyük beğenisini kazandı. Daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bölgede hizmet sunan işletme sahipleri ile bir araya gelmiş, arterin yeni dönem kentsel tasarım ve cadde yenilemeleri kapsamında yeni yüzüne kavuşturulacağının müjdesini vermişti. Bölgede tamamlanan proje kapsamında asfalt, kaldırım ve ışıklandırma sistemi baştan aşağı yenilenmiş, bölge büyük beğeni kazanan bir görünüme kavuşturulmuştu.

Tasarım çok hoş

Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan çalışmaları değerlendiren işletme sahiplerinden Elif Alişan, “Bu bölgede faaliyet gösteren esnaflar olarak bu düzenlemeden memnun kaldık. Projeye başlamadan önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve ekibi bizlerle bir araya gelip, fikirlerimizi aldılar. Önceki haline göre görsel anlamda çok güzel bir çalışma hayata geçirildi. Işıklandırmaların tasarımı çok hoş. İnşallah otopark konusunda da gerekli adımlar önümüzdeki süreçte atılır” diye konuştu.

Kubilay Tezcan, “Çalışmadan büyük memnuniyet duyduk. Her zaman böyle yeniliklerin yapılmasını arzu ediyoruz. Kaldırımlar genişletildi, aydınlatma çalışması, engelli yürüyüş yerleri, kavşak çalışması çok güzel oldu. Otopark konusunda da bölge esnafı olarak beklentilerimiz var. Bu konuda da gerekli adımların atılacağı kanaatini taşıyoruz. Büyükşehir Belediyemize projeden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kısa sürede tamamlandı

Oğuz Taşkın, “Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışmasını takdir ediyoruz. Güzel şeyler yapıldı. Yol düzenlemesi, projenin hızlı bir şekilde tamamlanması ve böylece mağduriyet yaşanmaması bizim için memnuniyet verici. Bölgede şöyle bir durum var; yürüyüş sirkülasyonu az olan bir bölge burası. Yolun çift şeride çıkarılması otopark ihtiyacını da zaruri bir hale getirdi. Otopark konusunda yetkililerin çalışma başlatacağına inanıyoruz” dedi.

İyi düşünülmüş bir proje

Murat Alemdar, “Yapılan hizmet güzel. İyi de düşünülmüş bir proje. Bölgemiz biraz daha da modern oldu. Proje Serdivan ve bu bölgeyi çekim merkezi haline getirdi. Burası önemli bir cazibe merkezi halini aldı. Yolun yenilenmesi çok güzel. Ancak bazı vatandaşlar sürat konusunda daha da dikkatli olmalılar. Kasis ile ilgili ihtiyacın doğabileceğini düşünüyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.